Грає зоряна трембіта,
Мріє в сріблах хутірок,
Лишень гір дзвінка сюїта
Кличе молодь у танок.

Золоті небес вітрила,
Вигаптовують стрічки
“Черемошу” пісня мила
Всі єднає потічки!

Далекий 1963 рік знаменував створення Народного ансамблю пісні і танцю “Черемош” Львівського національного університету імені Івана Франка. Плеяда креативних, творчих і напрочуд талановитих людей заклали фундамент славному колективу, який і дотепер примножує досягнення своїх попередників і творить нову історію!

А все розпочалось у актовій залі Львівського університету, де фольклорно-етнографічний ансамбль “Веснянка” Київського національного університету імені Тараса Шевченка зачарував присутніх львів’ян своїми мистецькими уміннями. Так зародилась ідея заснування творчого осередку, де б генерувало і популяризувалось українське фольклорне мистецтво. Назву “Черемошу” прорік тодішній голова студентського клубу Роман Баб’юк, а на чолі колективу стали обдаровані митці: диригент Володимир Панасюк, керівник оркестру Тарас Ремешило та хореограф Пилип Сех.

Закохані в українську народну культуру, учасники черемошанського братства активно творили на мистецькій ниві і у 1972 році колектив став лауреатом Всесоюзного конкурсу самодіяльного мистецтва, де здобув золоту медаль.

Ансамбль виступав на сценах Дніпропетровська, Харкова, Києва, Донецька, брав участь у святкуванні 25-тиріччя університету ім. Марії Кюрі-Складовської у Любліні. У 1977 “Черемош” нагороджено дипломом 1-го ступеня Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості.

Рік 1978 став визначним у житті черемошанської родини, адже ансамбль одержав почесне звання “Народного”. За вагомі успіхи в сфері літератури та мистецтва, шефську роботу та концертні програми в листопаді 1979 року “Черемошу” присвоєно обласну комсомольську премію ім. О. Гаврилюка.

Творча спадщина “Черемошу” — це моноліт мистецьких діянь, котрі пломеніють на віхах часу завдяки сотням студентів, що вкладали у колектив свою любов, терпіння та запал. Їхні неоціненні зусилля та праця знайшли продовження у наступних поколіннях, що несли творчі води колективу у різні куточки України та світу. Так на зламі 1990-1991 років ансамбль гастролює у США та Канаді. Мистецьку любов та щире захоплення поціновувачів українського фольклору колектив віднайшов у Нью-Йорку, Вашингтоні, Чикаго, Детройті, Філадельфії, Монреалі, Торонто і отримав незабутні враження. Разом із оркестром, танцювальна група виступала у французьких містечках Анджу та Рожфор.

Канадська газета 1991 рік

Черемошанська творча візія на 30-му році свого існування примножує сумісність власних досягнень, адже отримує Диплом учасника XV Міжнародного фестивалю фольклорних колективів у Зеленій Гурі (Польща). 1992 року у місті Рівному колектив стає Лауреатом I Всеукраїнського фольклорного фестивалю ансамблів пісні і танцю. “За національно-культурне відродження” у 1994 р. ансамбль нагороджено медаллю. Того ж року, Українське телебачення запросило колектив до участі у телепрограмі “Шануймося”.

Визначними стали 1994 та 1996 рр. для хорової групи «Черемошу», адже талановиті студенти взяли участь у міжнародному фестивалі «Semanta Coral Іnternational» в Іспанії. Улітку 1997 року ансамбль двічі побував на польській землі, де став учасником фольклорного фестивалю Вроцлавського воєводства.

Спраглі до цілющої води української культури, талановита молодь і на далі прагнула живити творчу ріку “Черемошу”. Так у 2004 році ансамбль завітав до Австрії, де президент зустрічав черемошанців у Цісарському палаці. Свої вміння разом із зіркою світової сцени Вікторією Лук’янець вони продемонстрували на Віденському фестивалі “Міжнародні співи адвенту”.

У 2005 році колектив завітав на Міжнародний фольклорний фестиваль у Барселоні, де отримав схвальні відгуки та відзнаку міжнародного журі. Того ж року у місті Коблево, ансамбль взяв участь у концертній програмі в рамках форуму “Південь і Захід – нас не роз’єднати”.

Сузір’я молодих і креативних примножувало свої здобутки у 2006-2007 рр., коли відвідало Гуцульський фестиваль “Бринза” у місті Рахів. Крім того, ансамбль залишався постійним учасником мистецьких заходів в стінах рідного університету та на теренах Львова.

Обань, Франція, 2008 рік

У 2010 році “Черемош” відвідує фестиваль Європейських націй “CASSOVIA FOLKFEST“ (м. Кошіце, Республіка Словаччина).

Ювілейний концерт з нагоди 50-річчя Народного ансамблю пісні і танцю Черемош, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, 2013 рік

2014 рік став знаковим для ансамблю пісні і танцю “Черемош”. Танцювальна група дебютувала у зйомках фільму “Солодка Даруся” за мотивами однойменного роману М. Матіос. Того ж року, колектив продемонстрував свої уміння в Туреччині на 15 Міжнародному фестивалі культури і мистецтва у місті Стамбул.

Зйомки фільму “Солодка Даруся”, Шевченківський Гай, 2014 рік

У 2016 році “Черемош” кочував низкою фестивалів у Польщі та Угорщині, а саме “Święto Pieśni Tańca i Muzyki Ludowej Szczyrzyc 2016”, Міжнародному фольк-фесті “Polka”, міжнародних фольклорних фестивалях в угорських містечках Сегед та Морахалом. Хорова група продемонструвала свої вміння на II-му фестивалі “Гомін Лемківщини” у селищі Зимна Вода та ХVI гастрономічному фестивалі-ярмарку “Гуцульська бриндзя” у місті Рахів.

XXIII Міжнародний гуцульський фестиваль – м. Рахів, 2016 рік

2017 рік заграв фольклорним плесом різноманітних концертних дійств. Учасники ансамблю “Черемош” виступали не лише на рідній Львівщині, а й у місті Києві, Вишгороді, Дрогобичі. Традиційним стали відвідини щорічного польського фестивалю “Лемківська ватра” у містечку Ждиня.

ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Вишгородська Покрова”, 2017 рік
35-ий фестиваль “Лемківська ватра” – м. Ждиня, Польща, 2017 рік
Фестиваль “Дні Хорватської культури у Львові”, 2017 рік

У червні 2017 року ансамбль мав чудову нагоду поїхати в Хорватію на Дні України в містах Новаля та Салі на Дуґому отоку. Також в місті Новаля відбулася урочиста сесія міської ради міста, присвячена Дню міста та дню св. Антонія. Де “Черемош” мав нагоду відкривати урочисту сесію гімном Республіки Хорватія.

м. Новаля, Хорватія, 2017 рік
XXIV Міжнародний фольклорний фестиваль у м. Пловдив, Болгарія, 2018 рік
Знесіння Фест, Львів, 2018 рік
І фестиваль молодіжних хорів “СпільНОТА” – Львівська Духовна Семінарія Святого Духа 2018 рік

Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош” є осередком, де вирує атмосфера любові до української культури. Тут кожен стає потічком бурхливої ріки, котра несе свої води у гирло нових звершень та перемог.

Усі хто був частинкою великої черемошанської родини з трепетом і теплотою згадують проведений тут час, отриманий досвід, людей, які були пліч-о-пліч на репетиціях, концертах, фестивалях… Ейфорію від вдалого виступу подаровану аплодисментами захоплених глядачів не можна порівняти ні з чим! Ця енергія акумулює й витворює водограй незабутніх емоцій, котрі бринітимуть світлим спомином впродовж усього життя!

Творчу лепту колективу становили заслужені діячі мистецтва, а саме: Володимир Панасюк (1963-1966), Пилип Сех (1963-1966), Тарас Ремешило (1963-1966), Зиновій Булик (1964-1970), Марія Ткачик-Мельник (1966-1973), заслужений артист України Богдан Михайлович Антків (1966-1969), народний артист України Богдан Богданович Антків (1969-1971), заслужений працівник культури України Олег Голдрич (1967-1978; 1988-1994), народний артист України Іван Попович (1971-1974), Володимир Льорчак (1972-1974), заслужений артист України Орест Щербатий (1974-1982), заслужений працівник культури України Роман Мазепа (1976-1983; 1990-2000), Олена Павлик (1983), Любов Галась (1983-1985), Степан Рибак (1985-1986), Володимир Когут (1986-1987), Володимир Саболта (1987-1989), Володимир Денека, Богдан Дворник (1991-1997), Роман Серкіз (1994-1995, 2002), Василь Піпаш (2003-2014), Михайло Богач, Богдан Дідич, Тарас Старинський, Юліан Балух, Нестор Сорока, Роман Никифорів, Станіслав Струтинський, Олена Вовк, Олександр Краснощок, Богдан Іваноньків.

Завдяки мудрим та обдарованим менторам Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош” й сьогодні пломеніє яскравою зіркою на мистецькому небі!

Керівник оркестру Оксана Ступак, балетмейстер Юрій Різун і художній керівник та диригент Тетяна Когут надихають учасників ансамблю на підкорення творчих вершин та продуктивну роботу.

Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош” — це місце взаємодії чудових людей, де розкривається мистецький потенціал і здійснюються творчі мрії. Ставши частиною колективу, ти обираєш шлях сподвижника фольклорного мистецтва, який дарує коштовність української культури усім охочим її осягнути!

Черемошанському роду — нема переводу!